Týden dánské literatury, Praha a Brno

Týden dánské literatury, Praha a Brno
Datum konání: 15. 2. 2018
Únor letošního roku se ponese ve znamení současné dánské literatury. Do Prahy zavítá prozaik Peter Høeg a básník Knud Steffen Nielsen, kino Evald nabídne dvě filmové adaptace a na gastronomicko-literární akci Eat&Read Danish budete moc ochutnat dánskou kulturu hned vícero smysly zároveň. Chystá se také workshop pro české nakladatele a networking s překladateli z dánštiny a různé doprovodné akce. V Brně se tradiční literární salón zaměří na Dánsko. Nový koncept literárního festivalu, který postupně představí aktuální trendy, autory a tituly všech severských zemí navazuje na kampaň #ReadNordic.

Dánský literární salón
Setkání s překladatelkou Markétou Klikovou, tipy na současnou dánskou literaturu
Kdy: čtvrtek 15. února 2018 v 18 hodin
Kde: Moravská zemská knihovna, Kounicova 65a, Brno
Vstup volný
Celý program ZDE


Začátek akce: 15.2 2018
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám