Bardi, Alena Hanusová a Milan Dvořák

Bardi, Alena Hanusová a Milan Dvořák
Datum konání: 13. 2. 2019

Pořad z písní, veršů a úvah dvou u nás nejznámějších ruských písničkářů neboli bardů, jak se jim ve druhé polovině minulého století říkalo v jejich Vlasti, Vladimíra Vysockého a Bulata Okudžavy. Jejich tvorba měla v šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých letech v sovětské společnosti neslýchaný ohlas, přestože oficiální místa o ni příliš nestála a dokonce ji utiskovala – anebo právě proto.

Písně zpívají, verše a výroky obou autorů přednášejí Alena Hanusová a Milan Dvořák, autor českých překladů.
Vstupné 180,- Kč
Kdy: 13. února 2019 od 19:30
Kde: Cafeidoskop, Lazarská 8, Praha 2
Rezervace a další program ZDE.


Začátek akce: 13.2 2019
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).