PROHLÍDKA KOSTELA SV. GABRIELA

PROHLÍDKA KOSTELA SV. GABRIELA
Datum konání: 4. 11. 2019

Milé kolegyně a milí kolegové,
Znáte beuronský styl? Víte, že máme v Praze vzácnou památku v tomto stylu, který vznikl na konci 19. st. v jižním Německu a je inspirovaný uměním starého Egypta, starověkého Řecka a Říma? Je jím klášterní kostel Zvěstování Panny Marie, známější pod názvem kostel sv. Gabriela.
Komentovanou prohlídku tohoto kostela jsme pro Vás připravili na pondělí 4. listopadu 2019 od 16:00. Kostel se nachází na Smíchově v Holečkově ulici a dostanete se tam linkou 176 z Karlova náměstí.  Autobus jede osmkrát do hodiny a cesta trvá 9 minut. Vystoupíte ve stanici Holečkova a vrátíte se kousek zpět. Nebo si můžete udělat procházku: pojedete metrem do stanice Anděl, vejdete do nákupního střediska, vyjedete jezdícími schody do 1. patra a půjdete zahradou Sacre Coeur ke kostelu. Budete odměněni krásnou vyhlídkou a cesta Vám bude trvat asi 10-15 minut.  
Komentovaná prohlídka bude trvat asi hodinu a vstupné činí 100 Kč, senioři a studenti zaplatí polovinu.
Doufám, že Vás naše nabídka oslovila a přijdete si kostel sv. Gabriela prohlédnout. Můžete s sebou vzít i své přátele nebo rodinné příslušníky.
Abyste si mohli udělat představu, co Vás čeká, podívejte se na

https://www.prahaneznama.cz/praha-5/smichov/kde-vzniklo-beuronske-umeni-a-cim-se-vyznacuje/.

Případné dotazy směřujte na moji adresu:
alena.sourkova@tiscali.cz

Alena Šourková


Začátek akce: 04.11 2019
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).