Rudolf Jedlička

Rudolf Jedlička
Datum konání: 28. 2. 2019

Snad jen příslušníci starší generace si jeho jméno spojí se založením proslulého Jedličkova ústavu pro fyzicky postižené děti a válečné invalidy (1914).  Navzdory naší pomíjivé paměti patří velkomyslný filantrop všestranný lékař a krajně obětavý humanista k mravním vzorům české vědy podobně jako v jiném oboru arch. Josef Hlávka. Životní drama MUDr. Rudolfa Jedličky se uzavřelo předčasně, v jeho pouhých 57 letech, ale nemohlo skončit jinak: vše, co mu patřilo, odkázal svým pacientům. Jeho lidský příběh má takřka biblické rozměry.    

Vyprávění o mecenáši a lékaři MUDr. R. Jedličkovi bude zpestřeno dokumentárním filmem

Přednáší: Petr Hora Hořejš
Vstupné 150,- Kč
Kdy: 28. února 2019 od 19:30
Kde: Cafeidoskop, Lazarská 8, Praha 2
Rezervace a další program ZDE.


Začátek akce: 28.2 2019
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).