Solo splutí řeky Rhôny

Datum konání: 6. 3. 2019
 Ing. Zdeněk LYČKA, v žižkovském ROHu 6. března 2019 od 18.30
Zdeněk LYČKA nasedl 30. června 2018 ve švýcarské vesničce Bitsch do kajaku a vyplul do silného proudu rozbouřené Rhôny. Bylo to pár desítek kilometrů pod jejím pramenem v Urnských Alpách. Po šestnácti dnech a 800 tvrdě odpádlovaných kilometrech za krásného slunečného počasí i za bouřek a průtrží mračen přistál ve francouzském letovisku Saintes-Maries-de-la-Mer na břehu Středozemního moře. Cestou překonal bezpočet divokých peřejí, přetáhl kajak přes téměř 30 jezů, zdymadel a přehradních hrází, ale seznámil se také s mnoha historickými a kulturními památkami jihovýchodní Francie. Po Vltavě, Labi, Dunaji a Odře to byl Lyčkův dosud nejdivočejší vodní zážitek.
Rhônská anabáze Zdeňka Lyčky je zachycena v podobě přednášky se spoustou unikátních fotografií a je o ní natočený desetiminutový film. Nakladatelství Argo vydalo v roce 2017 Lyčkovu reportážní knihu Na kajaku z Černého lesa do Černého moře o splutí Dunaje odpramene do ústí v Černém moři, volně navazující na knihu Na kajaku z Prahy do Severního moře o cestě po Vltavě a Labi z roku 2015. 
Autorovou prvotinou je reportáž Na lyžích napříč Grónskem z roku 2012, která popisuje 600 kilometrů drsného lyžařského přechodu grónského pevninského ledovce.
 
PhDr. Ing. Zdeněk LYČKA (1958) vystudoval systémové inženýrství na VŠB v Ostravě a moderní filologii se specializací dánština-angličtina na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze.
Před sametovou revolucí pracoval jako programátor, v roce 1990 nastoupil na Ministerstvo zahraničních věcí.
V létě jezdí na mořském kajaku a v zimě na běžkách.
 
Zájemce prosím o mail (irena.koutska@gmail.com).
 

Začátek akce: 06.3 2019
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).