JARNÍ VÝLET ZA SV. JERONÝMEM DO DOBŘÍŠE A MNÍŠKU POD BRDY

JARNÍ VÝLET ZA SV. JERONÝMEM DO DOBŘÍŠE A MNÍŠKU POD BRDY
Datum konání: 22. 4. 2018

Náš letošní jarní výlet za patronem, jenž se uskuteční bezprostředně
po Mladém Jeronýmovi  v neděli 22. dubna 2018,
nás tentokrát zavede do Dobříše a Mníšku pod Brdy.

Do Dobříše pojedeme autobusem ze zastávky Praha-Na Knížecí v 9:30 hod. (společnost Arriva, ze 7. nástupiště na Ostrovského ul., 56 Kč) a na dobříšské náměstí dorazíme v 10:10. Odtud je to pouhých 5 minut do barokního kostela Nejsvětější trojice, kde nás bude čekat kolegyně Rita Kindlerová , která nám ukáže kostel (skrývající mimo jiné i obraz sv. Jeronýma) a zároveň má pro nás připraveno i malé překvapení.

Po zhruba půlhodinové návštěvě kostela se můžeme osvěžit a načerpat kalorie ve vyhlášené cukrárně Stáňa a potom se už vydáme na cestu do Mníšku pod Brdy. Půjdeme 13,5 km stále po modré značce zvlněnou krajinou brdských lesů. Cestou můžeme na okraji Dobříše nahlédnout do židovského hřbitova, který je chráněnou kulturní památkou.

V Mníšku pod Brdy, kam bychom měli dorazit v cca 15:30, si dáme opožděný oběd v restauraci U Benáků na náměstí. Zpáteční autobusy jedou z náměstí na Smíchovské nádraží každou půlhodinu – vždy v 00, a 30.

Doufáme, že nám vyjde počasí a výlet se vydaří. Srdečně zveme všechny turisticky založené členy, jejich rodinné příslušníky i spřízněné duše a těšíme se na všechny, kteří se k nám přidají.  

Máte-li dotazy, připomínky či dobré nápady, pište na adresu
alena.sourkova@tiscali.cz
Alena Šourková


Začátek akce: 22.4 2018
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).