Návštěva kostela Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého

Návštěva kostela Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého
Datum konání: 25. 6. 2018

Milé kolegyně a milí kolegové,
dříve než vyrazíte na prázdniny, můžete s námi navštívit kostel Nanebevzetí Panny Marie a Karla Velikého na Karlově. Tuto pozoruhodnou stavbu vypínající se nad nuselským údolím proti Vyšehradu založil jako součást kanonie augustiniánů kanovníků v rámci výstavby Nového Města císař Karel IV. Na výstavbě se podílela dvorská stavební huť Matyáše z Arrasu a kostel byl vysvěcen v roce 1377. Obdivuhodným stavitelským dílem je i hvězdicová klenba z r. 1575 Bonifáce Wolmuta. Mezi další zajímavosti kostela patří kopie Svatých schodů nebo Betlémská jeskyně se Svatou rodinou.
Komentovaná prohlídka kostela se uskuteční v pondělí 25. června od 16 hod. bude trvat zhruba 1,5 hodiny. Vstupné se nevybírá a záleží jen na nás, jestli a kolik přispějeme do pokladničky kostela na jeho údržbu.
Ke kostelu dojdete nejlépe od stanice metra I. P. Pavlova ulicí Sokolskou, Na Bojišti a Ke Karlovu nebo můžete jít stále po Sokolské a z ní zahnout doprava do ulice Boženy Němcové.
Kdo bude mít chuť a čas, může po prohlídce posedět s kolegy v blízké restauraci Kulový blesk (Sokolská 13, Nové Město).
Počet účastníků prohlídky není nijak omezen, ale prosím ty, kteří budou chtít posedět v restauraci, aby se mi ozvali. Potřebovala bych totiž aspoň týden předem vědět, kolik tam mám objednat míst.
Máte-li zájem si prohlédnout kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého a případně si také popovídat s kolegy, přijďte. Jako obvykle platí, že s sebou můžete vzít své rodinné příslušníky nebo kamarády. Všichni jsou vítáni.
 
Alena Šourková
alena.sourkova@tiscali.cz
 
 
 


Začátek akce: 25.6 2018
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).