KONGRES ČESKÝCH POLONISTICKÝCH STUDIÍ

KONGRES ČESKÝCH POLONISTICKÝCH STUDIÍ
30.8 2019

Na podzim roku 2019 se na řadě míst České republiky bude konat Kongres českých polonistických studií, jehož cílem je představit široké spektrum otázek a témat spjatých s Polskem a česko-polskými vztahy v mezinárodním kontextu a konstituovat polonistická studia jako interdisciplinární vědu.

Organizátoři navazují na reciproční Kongres polských bohemistických studií (Kongres Czechoznawstwa Polskiego), jenž proběhl v roce 2016 ve Vratislavi. Usnesením valné hromady Polsko-české vědecké společnosti v Těšíně tak byl ustaven organizační a programový výbor, jehož členy jsou zástupci řady vědeckých center ČR a mezinárodních organizací.

Program historicky prvního kongresu se uskuteční od září do listopadu 2019 v podobě série konferencí, workshopů, výstav a kulturních akcí, uskutečňovaných na mnoha místech České republiky.

První z nich je inaugurační konference, kterou hostí 10. a 11. září 2019 Univerzita Palackého v Olomouci. Sejdou se na ní odborníci z oblasti filologie, etnologie i přírodních věd.

Následovat budou setkání v Bohumíně-Chałupkách, Hradci Králové, Pardubicích, Praze, Opavě a Telči. Program kongresu uzavře ve dnech 20.–22. listopadu závěrečné setkání
kongresu v Praze.

Více informací najdete zde:

https://kcps.upol.cz/

Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

S úsměvem bytového jádra

Datum konání: 10.12 2019
J. Vodňanský, H. Navarová, J. Vaculík
Více
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).