(04) Viera Prídavková – Peter Kopecký: FRANCÚZSKO-SLOVENSKÝ POĹNOHOSPODÁRSKY SLOVNÍK

(04) Viera Prídavková – Peter Kopecký: FRANCÚZSKO-SLOVENSKÝ POĹNOHOSPODÁRSKY SLOVNÍK
08.7 2019
FF UKF v Nitre, 2019. 202 s. Publikácia predstavuje veľmi dôležitý prvok obohacujúci ponuku francúzsko-slovenských slovníkov. Je to prvé dielo tohto druhu v histórii slovenskej lexikografie – špecializovaný slovník z oblasti poľnohospodárskej lexiky. 8 tisíc hesiel  a navyše viacslovné termíny vo vysokej miere pokrývajú rozsiahly špecializovaný slovný fond aj súvisiacich odborov. Slovník má ambíciu zaplniť dlhodobo existujúce vákuum v transfere poľnohospodárskej terminológie do slovenčiny. Uľahčí prácu nielen prekladateľom a tlmočníkom, ale určite ho ocenia aj pedagógovia a študenti na univerzitách, jazykoví výskumníci a samozrejme inžinieri z praxe. ISBN 978-80-558-1387-5.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).