Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Angličtina pro soudní překladatele a tlumočníky

10 ledna @ 0:0018 února @ 0:00

Angličtina pro soudní překladatele a tlumočníky

  • Centrum jazykového vzdělávání MU, Komenského nám. 2, Brno

Kurz se bude konat prezenčně a maximální přínos pro účastníky bude mít, pokud jej v této formě absolvují. Nicméně vzhledem k situaci a ve snaze usnadnit možnost účasti, budou hodiny i streamovány. V této formě bude ale pochopitelně omezenější možnost interakce. Pokud však vládní nařízení prezenční výuku neumožní, kurz bude probíhat pouze online.

Obsahová náplň navazuje na Právní minimum pro překladatele a tlumočníky, je doplněna praktickými příklady a překladatelskými zkušenostmi. Kurz se skládá z odborné terminologie a frazeologie v anglickém jazyce, a to jak jednotlivých termínů, tak i jejich správného použití v kontextu. Účastníci budou pracovat s autentickými právními texty, které se budou na kurzu překládat jak do anglického, tak do českého jazyka, a setkají se tak s co možná nejširší škálou problémů, které se v této oblasti vyskytují.

Absolvování kurzu je spolu s absolvováním právního minima či studiem na právnické fakultě podmínkou pro jmenování soudním tlumočníkem pro anglický jazyk. Kurz je nicméně vhodný pro všechny zájemce o právní překlad a právnickou angličtinu, i pokud o jmenování neusilují a setkávají se s právními překlady a texty i v jiném kontextu, například ve firmách, advokátních kancelářích či překládají právní texty bez ověření.

KDY:
10. 1. – 14. 1. 2022
14. 2. – 18. 2. 2022

Členové Komory soudních tlumočníků a soudních překladatelů České republiky, z.s. (KST ČR) mají nárok na slevu 5 % z ceny kurzu. Pro odkaz na nákup se slevou prosím kontaktujte koordinator@cjv.muni.cz. 

Jazyk výuky čeština
Termín konání 10. ledna – 18. února 2022
Rozsah 2 intenzivní týdny, 80 vyučovacích hodin
Časový rozvrh Po-Pá 9–16.30
Pro koho je kurz určen studenti MU, veřejnost
Vyučující Mgr. et. Mgr. Ondřej Klabal, Ph.D., odborný lektor pro právnickou angličtinu a soudní tlumočník
Cena 14 000 Kč

Součástí kurzovného je závěrečný certifikovaný test. Cena opakovaného pokusu o složení testu je 1500 Kč.

Podrobnosti 

Zahájení: 
10 ledna @ 0:00
Ukončení: 
18 února @ 0:00
Rubrika Akce: