Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Kurz titulkování I.

16 října @ 9:0016:30

Anotace kurzu:

Kurz je zaměřen na úvod do problematiky titulků a titulkování videí pro neslyšící diváky. Účastníci získají základní znalosti o parametrech titulků a specificích titulků pro neslyšící. Osvojí si také práci v titulkovacím programu Subtitle Edit.

Účastníci potřebují vlastní notebook (ne Apple) a sluchátka (bude jim zaslán odkaz na titulkovací program, ve kterém budou pracovat).

Kurz je vhodný pro slyšící i neslyšící zájemce. V případě zájmu o tlumočení mezi češtinou a českým znakovým jazykem nám to prosím napište do poznámky v objednávce.

U tohoto kurzu čekáme na výsledek zasedání akreditační komise, kurz může být s akreditací.

Lektoři:

Miroslav Pošta je audiovizuální překladatel. Kromě překladových titulků tvoří i titulky pro neslyšící. O titulkování napsal dvě knihy (Titulkujeme profesionálně a Titulkujeme: Audiovizuální překlad v otázkách a odpovědích) a o audiovizuálním překladu přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Zastupuje Jednotu tlumočníků a překladatelů v evropské organizaci Audiovisual Translators Europe.

Denisa Melčová je tlumočnice znakového jazyka. V rámci různých projektů a spoluprací se věnuje také tvorbě titulků pro neslyšící, např. spolupracuje s agenturou zajišťující titulky pro neslyšící diváky festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. Na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy přednáší o titulkování pro neslyšící. V rámci spolupráce s centry se specifickými potřebami při vysokých školách vedla prakticky zaměřené semináře o tématu titulkování.

Filip Machač je hlavním zaměřením tlumočník znakového jazyka, věnuje se ale také titulkování videí a filmů pro neslyšící diváky. Spolupracuje např. s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy na titulcích k výukovým videím pro neslyšící a nedoslýchavé studenty nebo s agenturou zajišťující titulky pro neslyšící diváky festivalu dokumentárních filmů Jeden svět.

Přihlašování do kurzu:

Řádní členové mají slevu 20 %, přidružení členové 15 %.

Kurz je pořádán ve spolupráci s Jednotou tlumočníků a překladatelů. Členové JTP mají nárok na slevu na kurz. Pro její uplatnění prosím přidejte informaci o nároku do poznámky v objednávce, popřípadě se obraťte na e‑mail vzdelavani@cktzj.com.

Na seminář je třeba se přihlásit nejpozději do 9. 10.

Další informace a přihlášky zde:

https://www.cktzj.com/kurzy/kurz-titulkovani‑i–16–10/

Podrobnosti 

Datum: 
16 října 
Čas: 
9:00 — 16:30

Místo konání 

K‑centrum, Senovážné nám. 23, Praha 1 

Pořadatel

Česká komora tlumočníků znakového jazyka