Načítám Akce

« Všechny Akce

Podzimní jeronýmský výlet do Karmelu sv. Josefa v Drastech

14 září

POZVÁNKA NA PODZIMNÍ JERONÝMSKÝ VÝLET DO KARMELU SV. JOSEFA V DRASTECH – sobota 14. září 2024

Na výlet zveme jako vždy naše členy, jejich rodinné příslušníky i naše příznivce.
I na letošní podzim jsme pro Vás připravili další, v pořadí už 25. výlet na počest našeho patrona. Uskuteční se v sobotu 14. září a navštívíme Karmel sv. Josefa – klášter řádu bosých karmelitek v Drastech u Klecan. Tento klášter je zbrusu nový, začal se stavět v roce 2021 na místě zchátralého zemědělského dvora a kostel sv. Terezie z Avily byl vysvěcen v červnu tohoto roku. Přesto nebo právě proto bude jistě zajímavé klášter projít a seznámit se s jeho historií.

Do Drast pojedeme autobusem č. 374 z Kobylis v 9:30 (zastávka u Katastrálního úřadu), v 9:51 vystoupíme ve stanici Klecany, Drasty a odtud do je do kláštera jen pár kroků. Komentovaná prohlídka bude trvat přibližně jednu hodinu, vstupné se nevybírá, ale prosím, aby účastníci vložili nějaké peníze do kasičky na dostavbu a údržbu areálu.

Po návštěvě kláštera se vydáme polní cestou do asi 3 km vzdálených Klecan. Tam zasedneme v restauraci ke stolu a dáme si společně oběd. Kdo by chtěl jet z Klecan zpátky do Prahy, má tyto možnosti: autobus 371 z náměstí jede do Kobylis ve 12:47 a 14:47; ze zastávky U kostela pak autobus 374 ve 12:23, 13:23 atd. po hodině nebo autobus 371 ve 13:46.

Turisté půjdou z Klecan asi 9 km po červené značce podle Vltavy do Troji, odkud pak jezdí autobusy MHD. Cestu je možno ukončit v polovině cesty – ze zastávky Zámky jezdí každou půlhodinu autobus č. 236 do Bohnic.

Na výlet zveme jako vždy naše členy, jejich rodinné příslušníky i naše příznivce. Kdo by se chtěl s Karmelem sv. Josefa seznámit předem, může se podívat na https://karmeldrasty.eu. Na těchto stránkách se mimo jiné nachází i virtuální prohlídka.

Jako obvykle platí, že po „průzkumné výpravě“ pozvánku upřesníme. Také Vás požádám o sdělení, kdo bude chtít s námi obědvat v Klecanech, abych rezervovala místa v restauraci.

Těším se na všechny výletníky a věřím, že se nám výlet vydaří.

Alena Šourková (alena.sourkova@tiscali.cz)

Podrobnosti

Datum:
14 září
Štítky Akce:
, , , ,

Místo konání

Drasty
Drasty 1
Klecany, 250 67
+ Google Mapa
View Místo konání Website

Pořadatel

Jednota tlumočníků a překladatelů