Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Prohlídka kostela Krista Spasitele na Barrandově

18 června

Milé kolegyně a milí kolegové,
jako předehru k Valné hromadě JTP, která proběhne v sobotu 19. června 2021, jsme pro Vás připravili komentovanou prohlídku kostela Krista Spasitele na pražském Barrandově. Je to jedna z nejmodernějších sakrálních budov v ČR. Minimalistická stavba nového kostela vznikla podle návrhu architektů Jakuba Žišky a Pavla Šmelhause a zahrnuje i komunitní centrum se sálem, klubovnami a kavárnou. Kostel vyvětil v listopadu 2020 kardinál Dominik Duka.
Prohlídka se uskuteční v pátek 18. června 2021 od 11:00 a bude trvat zhruba hodinu, v případě, že budeme zvídaví, o něco déle. Naším průvodcem bude ředitelka komunitního centra paní Ing. Hana Tyrallová. Za prohlídku se nevybírá vstupné, prosím proto účastníky, aby svůj vděk vyjádřili vhozením pár mincí do pokladničky kostela.
Ke kostelu se dostanete tramvají 4, 5, 12 nebo 20 – stanice Poliklinika Barrandov. Projdete malý lesík a jste na místě. Po prohlídce kostela bude (pro zájemce) následovat procházka Prokopským údolím (cca 5 km). Umožní-li nám to aktuální situace, občerstvíme se cestou v restauraci Pivovar Prokopák v Klukovicích

Zde pár obrázků, abyste si udělali představu o tom, jaký architektonický klenot Vás na Barrandově čeká:
https://www.google.com/search?source=univ&tbm=isch&q=kostel+krista+spasitele+barrandov&sa=X&ved=2ahUKEwiYiuz_nLDwAhVopIsKHUofBBAQjJkEegQIDhAB&biw=1662&bih=914
Jako vždy zveme naše členy, jejich kamarády a rodinné příslušníky a těšíme se, že se po dlouhé době zase setkáme. Máte-li dotazy, pište na adresu alena.sourkova@tiscali.cz .
Alena Šourková

Podrobnosti

Datum:
18 června
Rubrika Akce: