Načítám Akce
  • akce již proběhla.

« Všechny Akce

Jarní balíček JTP

20 dubna

300Kč – 2000Kč

Jarní balíček JTP – typografie a korektury

Celodenní program (nejen) pro překladatele a jazykové profesionály prezenčně i online. Pro členy JTP a přidružených organizací symbolický účastnický poplatek ve výši 300 Kč. Základní vstupné pro ostatní zájemce ve výši 2000 Kč.

10.00-11.20 Lukáš Klimeš: Typografická pravidla češtiny 

Kurz seznámí účastníky se základními i pokročilými typografickými pravidly a jejich aplikací nejen v rámci překladatelské praxe. Důraz bude kladen na porozumění funkcím jednotlivých interpunkčních znamének a jejich vliv na význam a čitelnost textu. Kurz bude kombinovat teoretické výklady s praktickými cvičeními a ukázkami, které umožní účastníkům aplikovat nabyté znalosti v psaném projevu.”

Lukáš Klimeš, je překladatel, redaktor a lektor Ústavu translatologie FFUK. Vystudoval obory Překladatelství a Český jazyk a literatura na FFUK.

11.30-13.00 Marcela Bramborová: Korektury I.

V prvním bloku kurzu budou účastníci seznámeni s typy korektur, přičemž gros bude věnováno představení spektra korektorských prací, poptávce klientů, specifikace zadání práce apod. Součástí bude rovněž úvod ke korekturám vyhotovovaným v CAT nástrojích a přidružených kontrolních programech.

Marcela Bramborová je překladatelka, redaktorka a korektorka. Vystudovala bohemistiku a středoevropská studia na FF UK. Spolupracuje s řadou nakladatelství (mimo jiné s nakladatelstvím Argo, Paseka, Volvox Globator), nyní působí také jako literární redaktorka v nakladatelství Kniha Zlín.

13.00-14.00 přestávka

14.00-15.30 Marcela Bramborová: Korektury II.

V rámci druhého bloku poté nakoukneme pod pokličku korekturám knih v nakladatelské praxi. Připravena bude řada ukázek i jednotlivých cvičení.

Praktické informace pro účastníky:

Program proběhne v sobotu 20. dubna od 10.00 do 15.30 hodin, prezenčně v K-centru na Senovážném nám. 23, Praha 1 a online (link na připojení pošleme přihlášeným účastníkům v předstihu)

Zájemci se přihlašují e-mailem na adrese: jtp@jtpunion.org a uvedou, že se hlásí na Jarní balíček.

K platbě možno použít QR kód (viz níže), nebo přímý bankovní převod na účet 2800245144/2010.

Pro platby ze zahraničí: IBAN CZ5020100000002800245144, BIC FIOBCZPPXXX.

Do zprávy pro příjemce napište v každém případě své jméno!

Pokud požadujete vystavení faktury, napište nám to ihned, společně s přihláškou. Pozdějším žádostem nemůžeme vyhovět.

JTP si vyhrazuje právo zrušit akci kvůli malému počtu zájemců nejpozději 7 dní před jeho konáním a uchazečům, kteří se přihlásili a zaplatili kurzovné, bude v plné výši vráceno na jejich účet.

Storno podmínky

Na kurz je nutné přihlásit se (a uhradit kurzovné) nejpozději 8 dní před jeho konáním. Pokud účastník zruší svou účast méně než 6 dnů před konáním akce, nejsme z organizačních důvodů schopni vrátit účastnický poplatek. V případě, že bude účast stornována dříve než 6 dní před konáním akce, bude vráceno kurzovné snížené o nevratnou částku ve výši 200 Kč.

Přihlášení je závazné po úhradě poplatku.

Cena:

  • 2000 Kč
  • 1500 Kč členové KST ČR
  • 300 Kč členové JTP, ČKTZJ, ASKOT

QR kód na 2000 Kč

 

QR kód na 1500 Kč (členové KST ČR)

QR kód na 300 Kč (členové JTP a přidružených organizací ČKTZJ, ASKOT)

Podrobnosti

Datum:
20 dubna
Cena:
300Kč – 2000Kč

Místo konání

K-centrum, Senovážné nám. 23, Praha 1

Pořadatel

Jednota tlumočníků a překladatelů